MATSAN GROUP


MATSAN GROUP’un temelleri 1976 yılında Eczacı Atilla Öztürk tarafından atılmıştır. O dönem Peykhane Özgür Eczanesi’ni işleten Atilla Bey, halk sağlığı ilaçları formüle etmeye başlayarak firmayı kurmuştur. Firma zamanla gıda dışı hızlı tüketim sektöründe ürün gamını geliştirerek bugünkü konumuna ulaşmıştır.

MATSAN GROUP bugün sektörün önde gelen üretici-ihracatçı firmalarından biri olmayı başarmış ve büyümeye devam etmektedir. MATSAN GROUP bünyesinde faaliyet gösteren firmalar:

1. Matsan İlaç Sanayi Limited Şirketi
2. Dalize Kozmetik ve Ticaret Limited Şirketi
3. Pharmacel Aerosol Sanayi Limited Şirketi

Gelecek yıllara hazırlıklı, yatırımları güçlü ve sürdürülebilir dünya anlayışı ile sağlam temelleri üzerinde başarıyı ve istikrarı sağlayan MATSAN GROUP ekonomiye can vermeye devam ediyor. 

VİZYON
2015 yılı itibariyle yurtiçi pazarda sunduğu ürünler arasında birinci tercih edilen marka olmak. Uluslar arası piyasada ise, son çeyrek performansını %50 artırarak penetrasyonu yükseltmek.

MİSYON
Nihai tüketicilere en yüksek kalitede, en fazla çeşitlilikte ve ekonomik koşullarda hızlı tüketim ürünleri sunmaktır.


Müşteri odaklı, özel amaçlı, aerosol ürünler üretimi  konusunda lider tedarikçi olmak ve gelişmiş ürün sistemleri araştırmak, tasarlamak, geliştirmek ve entegre etmek için MATSAN GROUP bir Araştırma Geliştirme departmanı oluşturmuştur.

MATSAN GROUP için her zaman önemli olan müşteri istekleri, Satış ve Pazarlama Birimi tarafından Ar-Ge, Ürün geliştirme, Endüstriyel Tasarım ve Üretim Sistemleri birimlerine aktarılmaktadır.

Bu eşzamanlı mühendislik çalışmaları sürdürülerek ürün pazara sunulmaktadır. Gerekli durumlarda, üniversite ve araştırma kuruluşlarından da destek alınmaktadır.

Yenilikçi ve araştırmacı ruhu, nitelikli personeli ve teknik donanımı sayesinde Ar-Ge çalışmalarındaki liderliğini sürdürmek isteyen MATSAN GROUP, kaynaklarının büyük bir kısmını teknolojiye, eğitime, sürekli iyileştirmeye ve geliştirmeye ayırmıştır.


MATSAN GROUP, son kullanıcılara rekabetçi fiyatlarla yüksek kaliteli ürünler sunmaya kendini adamıştır. Grup, uzun yıllardır yapılan tüm araştırma ve geliştirme çalışmaları sonrasında yüksek kaliteli ürün yelpazesine ulaşmıştır. Grup şirketleri tarafından geliştirilen tüm markalar Türkiye Cumhuriyeti yasaları çerçevesinde izinli ve tescil edilmiştir, “Toplam Kalite” sistemi koşullarına uygun olarak üretilmektedir.

Şirket, 2003 yılından bu yana ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde faaliyet göstermektedir.

Grubun Kalite Politikası, tüketici ve pazar istekleri doğrultusunda  ISO 9001:2008 ve ISO 13485:2004 Kalite Yönetim Sistemi Standartlarının koşullarına uyarak, kaliteden ödün vermeyen bir anlayışla ulusal ve uluslar arası yasalara uygun, çevrenin korunmasına yönelik çözümlerle  en iyi hizmeti sunan bir kurum yapısı ile iyileşmeyi bir politika olarak benimsemiştir.

Hedefimiz; faaliyet gösterdiğimiz aerosol sektöründe kozmetik ürünler, insektisit ürünler, genel amaçlı aerosol ürünler ve tıbbi cihaz yönetmeliği kapsamındaki ürünlerle, müşteri ihtiyaç ve beklentilerini göz önünde tutarak ürünlerimizi zamanında  ve kaliteli üreterek müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmak, kalite sistem şartlarına uyarak sürekli iyileştirme felsefesi ile tüm çalışanlarımızın katılımını sağlayarak ekip ruhu oluşturup sektörün önde gelenleri arasında sürekli yer almaktır.

1. Müşteri Odaklı Yaklaşım : Müşteri gereksinimleri işimizin merkezinde yer almaktadır. Müşteri talepleri ile bağlantılı olarak çözümler sunmak ve yüksek müşteri memnuniyeti sağlamak Grubun ana varlık nedenidir.

2. Araştırma Ve Geliştirme : Grup, sürekli olarak daha iyi çözümler konusunda yeni ürün konseptleri ve ürün gözden geçirmeleri üzerinde çalışmaktadır. Kendi bünyemizde AR-GE laboratuarımız bulunmaktadır, aynı zamanda Türkiye ve Avrupa’nın farklı akredite laboratuarları ile birlikte çalışıyoruz. Grubun temin ettiği ürün türlerinin sayısı her yıl artmaktadır ve müşterilerine “hepsi bir arada” hizmet sunmayı amaçlamaktadır.

3. Kalite Sistemi : Şirket, ISO 9001:2008 kalite sistemi çerçevesinde faaliyet göstermektedir. MATSAN GROUP, kendi bünyesinde üstün niteliklere sahip kalite kontrol ekibine sahip olduğundan işin her alanında müşterilerinin güvenilir ortağı olmayı hedeflemektedir.

4. Üretim Kapasitesi : Grup, sektöre daha kusursuz bir hizmet verebilmek üzere verimlilik ve kapasiteyi arttırmak amacı ile her yıl bina ve ekipmana yatırım yapmaktadır.

5. Markalaşma : Grup, 2009 yılından başlayarak yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda markalaşma stratejisini başlatmıştır. Grup, haşere kontrol grubundan (MATKOV ®) başlayarak, kendini yüksek kaliteli üretim ve hizmet yeteneği alanında 35 yıllık deneyiminin verdiği güçle pazardaki diğer markalarla rekabete adamıştır.

6. Sözleşmeli/Fason Üretim : Grup, yıllardır tanınmış yerli ve uluslararası markalara özel markalı ürün üretimi konusunda tercih edilen bir hizmet tedarikçisidir. Günümüzde bile Markanız için yüksek kaliteli Sözleşmeli Üretim hizmeti sunuyoruz. Daha fazla bilgi için bağlantı kurunuz.

7. Lokasyon : Grubun tesisi, Türkiye Kocaeli, Gebze’de bulunmaktadır. Gebze, İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en eski sanayi bölgelerinden biridir. 2 uluslararası limanları arasında yer almaktayız. Türkiye, Avrupa, Asya ve Afrika olmak üzere 3 kıtanın arasında bir bağlantı noktasıdır. Konumunun avantajı nedeniyle düşük maliyetli ve hızlı nakliye seçeneklerine sahip olarak tüm bu kıtalara tedarik hizmeti sunabiliyoruz.

Günlük 300.000 adet üretim kapasitesiyle 12.000 m2 lik alanda faaliyet gösteren firmamız, Türkiye’nin en büyük sanayi bölgelerinden biri olan Gebze’de yer almaktadır. ISO 9001-2008 kalite sistem belgesi sahibi tesisimizde “Toplam Kalite Yönetimi” çerçevesinde T.C. Sağlık Bakanlığı izin ve denetimleri altında üretim yapılmaktadır.

Ürünlerimizin tamamı ozon dostudur. Üretimini yaptığımız ve tedarik ettiğimiz ürünlerin hiçbiri ozon tabakası için tehlikeli olduğu söylenen CFC gazını içermez.

 

MATSAN GROUP olarak kuruluşumuzdan günümüze yüksek kalite standartlarına uygun ürünler üretilerek hizmet sunulmuştur. Bu kapsamda gerekli kalite çalışmaları aralıksız olarak sürdürülmektedir.